Baymak Termosifon Tamir Servisi Tel:0212 539 19 39

Baymak Termosifon bakımı

TERMOSİFON TEKNİK SERVİS
Baymak , Termosifon cihazlarınıza servis olarak arıza tamir ve bakım hizmeti vermekte olan firmamız İstanbul'un tüm ilçelerinde profesyonel ve deneyimli kadrosuyla siz değerli müşterilerinin memnuniyetini de kazanarak kapsamlı olarak çalışmaktadır. Tüm hizmetlerimiz ve yedek parçalarımız 1 (bir) yıl boyunca garanti kapsamındadır.


Tel : 0212 539 19 39
Tel : 0212 539 01 21
Teknik destek : 0530 660 60 68Termosifon bakımı nasıl yapılmalıdır?

Baymak markalı termosifon cihazlarınıza servis olarak arıza tamir ve bakım hizmeti vermekte olan firmamız İstanbul'un tüm ilçelerinde profesyonel ve deneyimli kadrosuyla siz değerli müşterilerinin memnuniyetini de kazanarak kapsamlı olarak çalışmaktadır. Tüm hizmetlerimiz ve yedek parçalarımız 1 (bir) yıl boyunca garanti kapsamındadır.Termosifon Hakkında
İnsanoğlu olarak günde 1 defa yada haftada bir kaç kez banyo/yıkanma ihtiyacı hissederiz. Her evde en az 1 tane bulunan banyo odalarının, ne kadar güvenli olduklarını, elektrik yada su tesisatlarının ne kadar da ehemmiyet içerikli dizayn edildikleri hakkında, son kullanıcı olarak pek de bilgili olmadığımız ortada. Yalnız bu banyoya girdiğimiz andan itibaren dikkatli olmayacağımız anlamını da taşımamaktadır. Banyolarımızda kullandığımız, su ısıtıcılardan/termosifonlardan ve kullanım dikkatsizliklerinden hemen kısa kısa söz edelim.
Öncelikle bir termosifon genellikle, bir banyoda duvara asılarak kurulduğunu ve kurulumda duvar sağlamlığı, termosifon ağırlığı çok dikkatli bir şekilde montaj edilmeli kuralını aklımızdan geçirmeliyiz. Söz gelimi ince ve bir tuğlalık bir duvara, 100litre toplam 110kg ağırlığında bir termosifonun asılmasına kesinlikle müsaade edilmemelidir. Usta her ne kadar işi biliyor olur ise olsun, o evde yaşayan ve duvarların geçmişindeki sağlam oluşlarına veya çürük oluşlarına sizler şahitsinizdir. Bu nedenle duvarın ne kadar bir yükü taşıyacağına, aşağı/yukarı sizinde bir fikir beyan ederek ustaya yol göstermeniz gerekir.
Termosifon kullanımından ve güvenliğinden önce, montajının yapılacağı duvarın sağlığı, dayanıklılığı büyük önem taşır. Kimi duvarların 50litre’lik termosifonu dahi taşımadığı görülmektedir. Bu gibi durumlarda ise, termosifon montajını gerçekleştirecek olan ustanın, izlediği tij/saplama yöntemi devreye girmektedir. Bu yöntem ile termosifon ayaklarının duvardaki ölçüsü alınarak, duvarın her iki tarafını görecek şekilde matkap ile delinir. Bahsettiğimiz tij/saplama burada devreye girer. Deliklerden geçirilerek, ön ve arka taraflarından geniş pul yardımı ile, yada özel dayanıklı kancalar ile somunlanarak sabitlenir. Bu şekilde duvarda arka tarafı görecek şekilde delik açılmış olur ve bu deliklerden de saplama geçirilerek sabit ve dayanıklı bir şekilde montajlanır. Pul yada kancalara asılarak, termosifon daha dayanıklı ve sağlam bir şekilde, duvarda sabit kalır. En muamma ve düşünceli olunan duvarlarda, uygulanan yöntem budur. 80litre hacminde bir termosifon, duvarın kolon kısmında daha sağlam ve dayanıklı duracaktır. O yüzden duvarın sert kolon kısmında, termosifon asmanın daha akıllıca olacağını unutmayınız.
Sonrasında ise, termosifonun elektrik ve su bağlantılarının dikkatli ve ehemmiyet dolu bağlanması gelir. Burada sıcak su ve soğuk bağlantılarının yapılmasında, su sızıntısına dikkat edilmelidir. Ayrıca bir püf noktası olarak sizlere, soğuk su girişine istediğiniz her anda suyu kesebilmeniz için, vana taktırmanızı da önerebiliriz. Böylece her hangi bir problem olduğunda, suyu hemen kesebilme şansınız olabilir. Termosifon sıcak/soğuk su girişleri için kullanılan spiral, çelik hortumların da kaliteli ve dayanıklı olmasını önemle vurgulamak isteriz. Eskilere nazaran, şu anda üretilen ve tüketimimize sunulan termosifonların, insan hayatına büyük önem verilerek imal edildiklerini görmekteyiz. Emniyet ventili dediğimiz, suyun kazan içerisindeki basıncını önleyen ve kazanın hava almasını sağlayan, patlama riskini ortadan kaldıran faktör, bunun için en güzel örnektir. Termosifonunuzun bahsettiğimiz emniyet ventilinden, zamanla damla damla su akıttığını fark edersiniz. Bu sizin için bir problem değil, sevindirici bir haber olmalıdır. Kazan içerisinde ayarladığınız derecede (30°-90°) ısınan suyun , açığa çıkardığı buhardan ileri gelmektedir. Korkutucu bir durum değil, güvenli bir su ısıtma havadisi olarak algılayabilirsiniz.
Termosifon elektrik bağlantılarında, dikkat edilmesi gereken en hassas nokta ise, topraklamasıdır. Bilindiği üzere, suyun ve elektriğin bir arada kullanılıyor olması zaten bir insanı tedirgin etmeye yetiyor. Bu yüzden muhakkak, termosifon elektrik tesisatından topraklanmalıdır. Kaliteli ve piyasada bilinen bir marka, elektrik sigortalarından biri ile sigortası da bağlanmalıdır. Her hangi bir sıvı temas yada elektriklerinizde oluşabilecek kısa devre ihtimalinde, otomatik olarak termosifon sigortasının atarak, devreyi kesmesi içindir. Termosifon elektrik tüketimine de değinecek olunursa, emin olun düşündüğünüz düzeylerde yüksek meblağ faturalara denk gelebilecek, bir elektrik sarfiyatında bulunmamaktadır. Suyun kullanımı, termosifonunuzun marka ve modeli, standartlara ne kadar uygun olduğu ve rezistans/su ısıtıcısının (omaj / omage) değeri göz önünde tutularak, termosifon elektrik sarfiyatınız daha ekonomik çalışabilmektedir.
Termosifon kullanımında ise, dikkat etmeniz gerekecek en önemli durum ise, cihaza ıslak eller ile dokunulmaması olacaktır. Akabinde sizler zaten, termosifonunuzu uygun dereceye getirerek duşunuzu alabilmektesinizdir.Fatih Baymak Trmosifon Servisi
Fatih Baymak Trmosifon Servisi
Fatih Baymak Trmosifon Servisiİ
Fatih Baymak Trmosifon Servisi
Tüm Hakları Saklıdır. Site içerigi izinsiz olarak kullanılamaz. Bu web sitesi bir polat servis iştirakidir. Firmamız sitemizde adı geçen markalara özel servisi olarak hizmeti vermektedir. Yetkili Servisi degildir. Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.Değerlimüşterimiz Ayrıcafirmamız özelservisolup servisücretimiz 30 00 tl dir.Değiştirilen parça ve işçiliklerimiz ( 1 ) bir yıl garantilidir